Výsledky
E-shop
0 ks
0 Kč

MTB RALLY 2017

MTB RALLY 2017 je za námi.

Rádi bychom se v krátkosti ohlédli, za uplynulým závodem a něco málo si řekli o tom, co nás čeká do budoucna.

První zkušební ročník, který byl označený jako „nultý“, se konal minulou sobotu 23.9.2017 ve vesnici Svébohov.
Cílem bylo si odzkoušet tuto zcela novou a zajímavou koncepci závodění na horských kolech a elektrokolech. Získat cenné zkušenosti jako pořadatel, tak i zpětné vazby od samotných účastníků.

V čem je MTBRally odlišná?
Především ve spojení dvou zcela odlišných sportů, a to horské cyklistiky a dálkových automobilových navigačních soutěží. Toto spojení mění možné preference na samotný úspěch závodníka. Srovnávají se diference ve fyzickém fondu, které jsou zcela primární v klasické cyklistice. Závodníci se musí poprat s navigací za pomocí tzv. Roadbooku. Tímto spojením je k úspěchu v závodě zapotřebí dobře namixovat osobní koktejl, kde základní ingredience jsou RYCHLOST, VYTRVALOST, NAVIGACE a IMPROVIZACE.

Díky omezeným zdrojům a času na celou přípravu, jsme stanovili maximální počet účastníků na číslo 50. Oficiální registrace do závodů trvala pouhé 3 týdny, a i tak jsme na předběžné registrační listině dosáhli, pro nás úctyhodné číslo 43 přihlášených.  Jak se čas krátil, největším soupeřem se pro nás stávalo počasí. Samotné počasí, či jiné okolnosti, odradilo 36 přihlášených jezdců. Den před samotným závodem bylo jasné, že bude pršet a teplota nepřesáhne 10 st.C, což není pro mnohé zrovna komfortní zóna. Chvíli jsme i zvažovali o zrušení závodu, ale nakonec jsme se rozhodli pokračovat za každého počasí a musím zpětně konstatovat, že to bylo dobré rozhodnutí.
Přijeli jen nejsilnější kusy a díky malému počtu závodníku panovala velmi uvolněná a přátelská atmosféra.

Trať nebyla vůbec jednoduchá, jak svou délkou, profilem, tak i samotnou navigací. Celková dotace 48 kilometrů a nastoupat cca 1.500 výškových metrů, poukazovalo na fakt, že dojet do cíle zvládnou jen ti nejsilnější bajkeři a navíc pro kategorii elektrokol, to bylo na samotném limitu dojezdu, a to i v případě, že budou celou cestu využívat energii baterie velmi ekonomicky. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli na checkpointu CP3, vytvořit dobíjecí bod. Velmi nás zajímalo, jakou ze dvou strategií eBajkeři využijí. Buď pojedou velmi malou pomoc a makat, nebo pojedou velmi vysokou pomoc a budou dobíjet. Nutno podotknout, že čas strávený dobíjením byl v čase závodu, a tudíž se přičítal do celkového výsledného času. Nakonec jsme viděli strategie obě a bylo velmi zajímavé je porovnat.

Dan Klimeš zcela suverénně ovládl kategorii MTB
V 11:00 nám odstartoval první závodník a další následovali po 3 minutových intervalech. Netrvalo dlouho a celé startovní pole již bojovalo s nástrahami místních lesů a navigace.
Na prvním ze 3 CP se jako první objevili neskutečně letící Dan Klimeš (MTB) a Tom Kutin (Emtb). Dan s Tomem samozřejmě nezávodili proti sobě, jelikož každý jel zcela odlišnou kategorii, ale bylo zajímavé srovnání rychlosti MTB a Emtb v tak náročném terénu. Postupně do CP1 dojížděli ostatní závodníci.

Na CP2 již Kutin osamocen.
Tom zvolil strategii bez nabíjení a Dan navigoval jako by to jezdil odjakživa.
Do CP3 se pořadí neměnilo. Zbývalo posledních 15 kilometrů do cíle.

Jedna navigační chyba a Kutin je mimo hru.
Do té doby zcela suverénně jedoucí Tom udělal navigační chybu a ztratil se. Do toho se přidal technický problém s mobilním zařízením, skrze které navigoval, a to byl konec.
Dan si počínal zcela profesionálně až do cíle, jak z pohledu navigace, tak i překvapoval svou rychlostí.
Ostatní kluci jeli velmi takticky. Za zmínku stojí výkon Lukáše Svitáka, který měl od začátku problém s GPS anténou na svém telefonu a tudíž mu nepřevíjel roadbook. Toto dělal celou cestu manuálně a tripoval se od políčka k políčku za pomocí klasického cyklopočítače. Takto zvládl odnavigovat celou trať a úspěšně dokončil. Za tuto improvizaci má od nás všech velké BRAVO.

Okolo 16:00 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a následná afterparty, kde byla nachystána hromada guláše a piva. Bylo hezké vidět, jak se kluci dělí o své dojmy, jak mezi sebou, tak i s námi. Nejlepší však je, že všechny byli pozitivní.
Kdo vyhrál? Na výsledky se můžete podívat na stránkách www.mtbrally.cz, ale za mne jsou vítězové všichni, kteří dorazili do cíle.

Jak bude vypadat MTB RALLY 2018?

I přes veškeré obtíže jdeme dál. Naši myšlenku neopustíme a budeme pracovat na přípravě příštího, prvního oficiálního ročníku.
Již nyní mohu prozradit, že závody budou minimálně dva. Jeden jednodenní a druhý etapový na 3 dny. V etapovém závodě bude i velmi atraktivní kratší rychlostní zkouška na světla po tmě.
Termíny a ani výběr lokalit není ještě v tuto chvíli znám. Nicméně sledujte náš Facebook profil nebo webové stránky, kde budeme pravidelně zveřejňovat nejnovější informace.

Díky a s pozdravem
MTB RALLY tým

Co nového?

/admin/upload/ModuleNews/6/mtb-rally-2018-start-sign_small.png

Registrace MTB RALLY 2018

Oficiální registrace na MTB RALLY 2018 zahájená a končí 20.8.2018

více
/admin/upload/ModuleNews/5/img-1672_small.jpg

Závod MTBR2017 je za námi...

Podrobnější informace po záložkou MTB RALLY 2017

více
/admin/upload/ModuleNews/4/iphone_small.jpg

Aplikace pro iOS hotová

Dobrá zpráva pro majitelé mobilních zařízení APPLE. APPka pro iOS je hotová.

více